Listopad 2007

Zámek

23. listopadu 2007 v 16:05 | popča |  ♥Zámek Rivombrosa♥
VCHOD DO ZÁMKU

Zámek ze vnitř

23. listopadu 2007 v 15:36 | popča |  ♥Zámek Rivombrosa♥

Zahrada

23. listopadu 2007 v 14:59 | popča |  ♥Zámek Rivombrosa♥
ZAHRADA

1 díl

23. listopadu 2007 v 11:34 ♥Elisa z Rivombrosy♥
1 Díl
Krásná žena jede na koni. Závodí se svým přítelem Angelem Buondiem. Říkají jí Elisa z Rivombrosy a je společnicí hraběnky Agnese Ristori. Přijíždí na Rivombrosu a tam si ji vyhledá dcera hraběnky Agnese Anna. Kárá ji, protože má na sobě kalhoty a nebyla tu, když ji hledala její matka. Elisa jde poroto hned za svojí paní. Hraběnka Ristori ji má moc ráda a Elisa je jí za to moc vděčná. Má však o hraběnku strach, hraběnka je nemocná a její jediný syn je v armádě. Moc by si přála, aby se vrátil domů a aby zachránil Rivombrosu, protože manžel její dcery Anny, markíz Radicati, ničí Rivombrosu. Mezitím se hraběnčin syn Fabricio Ristori vrací domů. Má předat jednomu člověku důležité dokumenty. Vše však dopadne jinak. Toho člověka zabijí a on sám je musí předat králi.Nyní ale jede domů a nemůže se dočkat, až obejme svoji matku. Konečně uvidí Ricombrosu a služebnictvo ho vítá. Vchází do knihovny a tam uvidí Elisu. Myslí si, že je šlechtična a ne služka a tak je k ní velmi zdvořilý. Elisa v něm podle obrazu pozná hraběnčina syna, a tak ho za ní pošle. Celá však hoří a on na tom není jinak. Elisa jde navštívit svoji přítelkyni Lucciu. Luccia si kdysy vzala šlechtici a ted trpí, protože si myslí, že mu zničila život. Luccia na Elise pozná, že je rozrušená, a když jí Elisa řekne, že přijel hrabě Fabricio, varuje ji, aby se od něj držela dál. Totéž ji radí i hraběnka Agnese. Hraběnka Agnese uspořádá slavnost na počest svého syna. Na ní se setká Fabricio se svojí starou milenkou, markízou Lucrezií Van Necker. Kvůli ní byl deset let v armádě. Začne se tančit. Fabricio, který stále netuší, že Elisa je služka, vyzve Elisu k tanci. Ta přijímá. Cítí se štastně. Když dotančí, odejde asi s desetiletou Emilií, dcerou hraběnky Anny, do svého pokoje. Emilie konstatuje, že Elisa celá hoří. Mezitím Antonio Ceppi, manžel Luccii, zjistí, že jeho žena není domu. Rozjede se ihned na Rivombrosu a tam žádá šlechtice o pomoc. Hledat Lucciu mu pomůže jen Fabricio. Nemohou ji najít a tak jedou k jezeru. Nejprve najdou Lucciin střevíc a potom ji uprostřed jezera, utopenou.

Úvod

23. listopadu 2007 v 11:18 | popča |  ♥Elisa z Rivombrosy♥
  1. Vídejte
na mém blogu věnovanému italskému seriálu Elisa z Rivombrosy. Příběh o krásné Elise a její lásce je z 18.století, století, které bylo naprosto odlišné od toho našeho. I v tomto období ale byli i politické nesváry a pro opravdovou lásku nebylo místo. Elisa je hrdeinka bojující za to, co má opravdu cenu, bojuje proti všem. Atˇ se vám tu líbí a alesponˇ trochuˇ,upřímně doufám, budete cítit skvělou atmosféru tohoto seriálu. Pište svoje názory, atˇ můžu odstranovat chyby a díky, že tu jste!
Název - Elisa z Rivombrosy
Originál - Elisa di Rivombrosa
Počet dílů - 13
Rok výroby - 2003
Země výroby - Itálie
85 herců
350 kostýmů
190 klobouků
3000 metrů hedvábí, bavlny a dalších látek
200 různých prostředí, z toho 150 exteriérů
50 zrekonstruovaných prostor ve starých studiích v Římě
5000 komparzistů
365 dní natáčení
11 měsíců postprodukce

Hlavní ženská figura se jmenujeElisa Scalziová (Vittoria Puccini). Je dcerou chudého knihaře a díky tomu umí číst a psát, v té době velmi nadstandardní fakt. Je mladá, inteligentní, energická, a velmi hezká. Po smrti otce si ji stará paní komtesa Agnesa Ristoriová vybrala jako společnici na rodinné sídlo. A pak už se na Rivombrose objeví jediný syn Agnesy Fabricio Ristori (Alessandro Preziosi). Muž s velkými ideály jako jsou dobro, spravedlnost, čest, a s odvahou za tyto ideály bojovat. Zpočátku netuší, že Elisa je "jen služka" a zamiluje se do ní na první pohled. Když to zjistí, cítí se být podveden, ale láska se vrátí a už nejde utajit.
img328/5035/untitled1ij5.jpg